Při nehodách v červnu zatím zemřelo 34 lidí, nejméně za 22 let

- Aktuality autor: Michal Polák

Na českých silnicích v červnu podle předběžných policejních statistik zemřelo 34 lidí, což je nejnižší počet za minimálně 22 let. Zároveň je to druhý nejnižší měsíční počet v letošním roce, o jednu oběť méně si vyžádaly dopravní nehody v únoru. Nejhorší červen co do počtu mrtvých na silnicích byl za poslední dvě desetiletí v roce 2003, kdy zemřelo 147 lidí. Loni takto v šestém měsíci zahynulo 67 lidí. 

 Za pololetí tak v dopravě podle dosavadních údajů zemřelo 242 lidí, tedy nejméně od roku 1970. Letos dosud nejvíc lidí zemřelo na silnicích v květnu, policejní statistiky uvádějí 51 usmrcených. V březnu a dubnu si dopravní nehody vyžádaly po 43 obětech, v lednu jich bylo 38. 

Policisté při dopravních nehodách v červnu zaznamenali 276 těžce zraněných. Číslo je ale platné k sobotní půlnoci a je pravděpodobné, že se během dneška zvýšilo. Celkem sedm červnových dní včetně zatím i dneška se na silnicích obešlo bez obětí na životech. Nejvíce životů - tři - vyhaslo při dopravních nehodách v pátek 14. června. 

V sobotu červnovou statistiku dopravních nehod rozšířili dva usmrcení. Na okraji Trutnova havaroval při předjíždění řidič motocyklu, z nezjištěných příčin vyjel mimo vozovku a narazil do svodidel. Nedaleko Kadaně na Chomutovsku nepřežila střet s osobním autem mladá cyklistka.

Tagy: statistika Česko dopravní nehody

Zdroje: ČTK