Při mítinku extremistů zraněn romský aktivista

- Aktuality autor: red

Po dnešním mítinku Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Novém Bydžově se střetli tři romští aktivisté a 13 pravicových extremistů. Jeden z Romů přitom utrpěl zranění hlavy a upadl do bezvědomí. Byl převezen do nemocnice, má otřes mozku.

Extremisty policie zadržela, řekla  mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková. Do města se sjelo na 500 pravicových extremistů a 200 jejich odpůrců.

Pachatel napadení zadržen

"Policie po střetu zadržela a předvedla na obvodní oddělení všech 13 pravicových extremistů," řekla mluvčí.

Bezpečností opatření ve městě nadále pokračují, dodala s tím, že neumí odhadnout, kdy by nasazení policistů v Bydžově mohlo skončit. Nevyloučila, že opatření může trvat celou noc.

Jiří Mašek z královéhradecké záchranné služby dnes ČTK řekl, že zraněný muž byl s otřesem mozku a pohmožděninami převezen do novobydžovské nemocnice, je mimo ohrožení života.

Pochod bez incidentů

Samotný pochod DSSS už se pak obešel bez incidentů. Když pravicoví radikálové procházeli kolem svých odpůrců, oddělovaly oba tábory policejní kordony.

Příznivci krajní pravice nakonec došli zpět na Masarykovo náměstí, odkud předtím vyšli a kde jejich akce ve 13:00 i začala.

Tam ji také odpoledne oficiálně ukončili a po výzvách policie se začali rozcházet. Antifašisté se rozešli již poté, co kolem nich prošel průvod radikálů.

Zdroje: ČTK