Převrácený kamion blokuje pražský okruh před sjezdem na dálnici D1

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 28. 2. 2014 20:10) - Aktuality autor: Michal Polák

Pražský okruh zablokoval dnes kolem 14:00 před sjezdem na dálnici D1 u Modletic převrácený kamion. Provoz bude přerušen možná až deset hodin. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic a pražské policie. Začaly se tvořit několikakilometrové kolony, policisté na místě odklánějí dopravu. Zraněn nebyl nikdo. 

Převrácený kamion

Převrácený kamion,zdroj: Profimedia.cz

Pražský okruh zablokoval dnes kolem 14:00 před sjezdem na dálnici D1 u Modletic převrácený kamion. Po nehodě se začaly tvořit několikakilometrové kolony. Před 18:30 se již hustota provozu na okruhu i objízdných trasách zmírnila, ačkoli vůz stále ležel na okruhu přes oba pruhy směrem k D1. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic a pražské policie. Zraněn nebyl při nehodě nikdo.

Převrácený vůz zablokoval oba pruhy ve směru na D1, a navíc se na silnici vysypal náklad oděvů. "Uzavřený je průjezd z R1 na Brno i do Prahy," řekl ČTK mluvčí pražské policie Jan Daněk. Kamion havaroval zhruba na 76. kilometru okruhu a kolony dosahovaly kolem 15:00 nejméně k 80. kilometru. Postupně se ale rozpouštěly a vpodvečer byl již provoz na okruhu i okolních silnicích jen mírný.

Kdy bude Pražský okruh u Modletic znovu otevřen, zatím policisté nevědí. "Vlek kamionu se podařilo před 18:00 postavit na kola, ale samotný kamion ještě leží na boku. Rozsypaný náklad se přesunuje ručně," uvedl policejní mluvčí.

Tagy: Dálnice D1 pražský okruh nehoda kamionu

Zdroje: ČTK