Přestřelky a dělostřelecká palba. Povstalci opět porušili příměří, hlásí Kyjev

- Aktuality autor: Petr Kubec

Východní Ukrajinou ve středu navzdory oficiálnímu příměří opět zněla střelba. Podle Kyjeva porušili proruští povstalci klid zbraní hned na osmi místech Doněcké oblasti. Velení protipovstalecké operace oznámilo, že rebelové měli použít k útoku na armádu i dělostřelectvo. Od vyhlášení příměří uplynulo pět dní.

Povstalci v Doněcku

Povstalci v Doněcku,zdroj: Profimedia.cz

Přestřelky byly během odpoledne zaznamenány u měst Debalceve a Jasynuvata a v obcích Vilchivka, Avdijivka, Krasnohorivka, Kirovske, Majorsk a Maloorlivka. Všechny tyto lokality se nacházejí v Doněcké oblasti. Z Luhanské oblasti dnes žádné incidenty hlášeny nejsou.

V Doněcku místní radnice oznámila dělostřelecké výbuchy ve třech obytných čtvrtích. Ve městě ale pomalu pokračuje obnovení dodávky elektřiny a plynu, jen během dneška bylo napojeno kolem 200 obytných domů. Stále ale vázne zásobování vodou.

Přestřelky v obci Kirovske dnes potvrdily povstalecké zdroje. Podle tiskové agentury Novorossija tam ukrajinská armáda bombardovala místní mateřskou školku, do bojů se prý na straně ukrajinských "nacistů" zapojili i žoldáci z Polska a Švédska.

Tagy: Rusko Ukrajina boje přestřelka Doněck porušení příměří Doněcká oblast rusko-ukrajinská krize

Zdroje: ČTK