Přes sto dýní oživilo zahradu v centru Brna, na zimu se uzavře

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Slavnost s více než stovkou dýní, dýňovými jídly, hudbou a programem pro děti dnes oživila Otevřenou zahradu v centru Brna. Zahrada provozovaná Nadací Partnerství se otevřela v dubnu a má za sebou první sezonu provozu. Dýňová slavnost je poslední letošní akcí, na konci října se prostor na zimu uzavře. Zahrada slouží k výukovým programům pro žáky, může si sem však přijít odpočinout a projít se kdokoliv. Podle mluvčí Moniky Urbáškové navštívilo Otevřenou zahradu zhruba 5000 lidí.

Dýně (ilustrační fotografie)

Dýně (ilustrační fotografie),zdroj: ThinkStock

Organizátoři na dýňovou slavnost připravili více než stovku dýní. Lidé si je mohli vyřezat a také ochutnat dýňové speciality. "Snažili jsme se vymyslet netradiční dýňová jídla, například guláš, dýňové špízy a další," uvedla Urbášková. 

Zahrada leží v Údolní ulici ve svahu pod Špilberkem, tedy v úplném centru města. Podle jejích pracovníků tak tvoří určitou oázu klidu, kam si lidé mohou přijít odpočinout. Pracovníci nadace nabízejí různé vzdělávací programy pro děti zaměřené na životní prostředí. 

Podobně v Brně funguje například školské zařízení Lipka. "V letošní první sezoně to fungovalo tak, že dopoledne tu byly děti ze škol a odpoledne sem chodili lidé na procházky," podotkla Urbášková. Zahrada bude zase zřejmě od dubna 2014. 

Tagy: Brno

Zdroje: ČTK