Přes noc napadlo třicet čísel sněhu! V terénu je veškerá technika

SLEDUJEME - Aktuality autor: Danica Klein

V noci na dnešek napadlo ve Zlínském kraji v nižších polohách až 15 a na horách místy až 30 centimetrů sněhu. Silné sněžení neustává. Vozovky jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Přibývá dopravních nehod, zatím jsou však bez vážnějších následků. Policie má hlášenou pouze jednu nesjízdnou silnici, a to v Bystřici pod Lopeníkem. 

Sníh na silnici (ilustrační foto)

Sníh na silnici (ilustrační foto),zdroj: Mediafax

"Veškerá technika je v terénu, snažíme se silnice udržovat. Řidiči by ale měli všude jezdit maximálně opatrně. Jezdí se po sněhu nebo po sněhové kaši, která může namrzat a je tak možná ještě zrádnější než sníh," řekl jednatel společnosti Správa a údržba silnic Valašska Jaromír Kořistka s tím, že všechny silnice jsou zatím sjízdné. Problémy se sjízdností neměl hlášené ani výrobní náměstek Správy a údržby silnic Zlínska David Polášek. "Zablokované není nic, na všech cestách je ale rozbředlý sníh," řekl. 

Rozbředlý sníh pokrývá i vozovky na Kroměřížsku a Uherskohradišťsku, na některých menších cestách ale motoristé narazí i na ujetý sníh. V kraji stále sněží, podle meteorologů ale budou srážky odpoledne postupně slábnout. Teplota se ráno pohybovala od minus čtyř do minus dvou stupňů Celsia, během dne by podle předpovědi mohla stoupnout až na plus dva stupně Celsia. Silné sněžení zasáhlo Zlínský kraj v úterý ve večerních hodinách. Policie podle mluvčí Jany Macalíkové od té doby eviduje asi deset drobných nehod. 

Hasiči zasahovali u několika havárií, kdy především vytahovali vozidla z příkopů. V noci ve Valašském Meziříčí pomáhali při vyproštění kamionu, který uvízl na zasněžené a zledovatělé komunikaci. Při vyprošťování ale na zledovatělém povrchu silnice sjela Tatra hasičů mimo vozovku, kde se převrátila do příkopu. Podle mluvčího krajských hasičů Libora Netopila bude vozidlo teprve vyproštěno. Dnes hasiči zatím vytahovali z příkopu jen jedno havarované auto u Morkovic na Kroměřížsku.

Tagy: doprava počasí silnice komplikace sněžení

Zdroje: ČTK