Představenstvo Sazky se rozpadlo, zůstal už jen Hušák

- Aktuality autor: Jakub Procházka

V představenstvu loterijní společnosti Sazka už zůstal pouze jeho předseda a generální ředitel firmy Aleš Hušák. Pondělní informace serveru iDnes.cz potvrdila mluvčí insolvenčního správce Josefa Cupky a loterijní společnosti Sazka Lenka Tichá.

Podle serveru iDnes.cz se představenstvo Sazky, která je v konkurzu, definitivně rozpadlo. Poté, co minulý týden z vedení odstoupilo pět jeho členů, oznámil konec také dlouholetý funkcionář ČSTV Karel Malý. Z původně sedmičlenného představenstva tak zůstal jen jeho předseda Hušák.

Většina pravomocí přešla na insolvenčního správce

"Na provoz a chod společnosti to nemá žádný vliv, protože společnost Sazka není v normálním režimu, je v konkurzu a tím pádem řízení společnosti není v pravomoci generálního ředitele, většina pravomocí přešla na insolvenčního správce. Proto to nemá takový dopad jako ve firmě, která je normálně řízená představenstvem," uvedla Tichá. 

Minulý týden se funkcí v představenstvu vzdali zástupce ČSTV Tomáš Král i Jiří Laurenc, šéf asociace Sport pro všechny. Oba následoval prezident Českého olympijského výboru Milan Jirásek a kromě odvolaného Romana Ječmínka z představenstva zmizel i zástupce Sokola Jaroslav Bernard.

Hušákovi nemá odvolání  proti konkurzu kdo schválit

Akcionáři Sazky rozpadem představenstva podle Hospodářských novin ztratili poslední, byť už jen formální vliv na loterijní firmu. "Problém teď bude i s podáním odvolání proti konkurzu Sazky - Aleši Hušákovi, který odvolání chystá, je nemá kdo schválit," řekl deníku bývalý místopředseda představenstva Roman Ječmínek, šéf Autoklubu, jehož nedávno odvolala valná hromada Sazky. 

Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením výstavby pražské haly O2 arena. Věřitelský výbor Sazky ve čtvrtek schválil úvěrovou smlouvu o objemu celkově až 500 milionů korun, které mají sloužit k zachování běžného chodu firmy.

Půjčku se splatností dva roky poskytla společnost Moranda, kterou kontroluje skupina PPF miliardáře Petra Kellnera.

Tagy: predstavenstvo sázka hušák

Zdroje: ČTK