Představenstvo Sazky se rozpadlo. Hušák je neodvolatelný?

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Naděje věřitelů Sazky a insolvenčního správce Josefa Cupky, že se ze Sazky podaří odvolat jejího generálního ředitele Aleše Hušáka, podle pondělních Hospodářských novin definitivně padly.

Představenstvo, jediný orgán, který podle stanov může během konkurzu zbavit Hušáka funkce ředitele, prakticky přestalo existovat, píše list. 

Z původních sedmi členů představenstva podle HN zbyli jen tři, přitom k odvolání Hušáka je potřeba šestičlenná většina. Orgán je neusnášeníschopný, konstatuje deník. 

Akcionáři Sazky tak podle HN ztratili poslední, byť už jen formální vliv na loterijní firmu. "Problém teď bude i s podáním odvolání proti konkurzu Sazky - Aleši Hušákovi, který odvolání chystá, je nemá kdo schválit," upozornil HN bývalý místopředseda představenstva Roman Ječmínek, šéf Autoklubu, jehož nedávno odvolala valná hromada Sazky. 

V představenstvu už jsou jen Hušák, Malý a Jirásek (ČOV)

Hušákův mluvčí Jan Tuna ale řekl, že odvolání proti konkurzu podají právníci na základě plné moci z doby, kdy bylo představenstvo funkční. Podat ho podle něj může i předseda představenstva. 

Minulý týden se funkcí v představenstvu vzdali zástupce ČSTV Tomáš Král a po něm i Jiří Laurenc, šéf asociace Sport pro všechny. 

Kromě Ječmínka z představenstva Sazky zmizel i zástupce Sokola Jaroslav Bernard. Bernarda měl nahradit Petr Bernátek z tábora Hušákových odpůrců. Jeho volbu ale na valné hromadě Sazky zablokoval ČSTV. V představenstvu Sazky tak zůstávají už jen Karel Malý z ČSTV, Milan Jirásek za Český olympijský výbor a sám Hušák, píšou HN. 

Hušák zůstane šéfem Sazky

Nové představenstvo Sazky může zvolit jen valná hromada jejích akcionářů. Jenomže tu teď, při neusnášeníschopném představenstvu, nemá kdo svolat. Neodvolatelný Aleš Hušák tak i v příštích týdnech zůstane generálním ředitelem Sazky, píšou pondělní Hospodářské noviny. 

Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením výstavby pražské haly O2 arena. Věřitelský výbor Sazky ve čtvrtek schválil úvěrovou smlouvu o objemu celkově až 500 milionů korun, které mají sloužit k zachování běžného chodu firmy. Půjčku se splatností dva roky poskytla společnost Moranda, kterou kontroluje skupina PPF miliardáře Petra Kellnera.

Tagy: predstavenstvo sázka hušák

Zdroje: ČTK