Předávání cen TýTý: Uspěli Vetchý a David, mezi pořady seriál Vyprávěj

ANKETA - Aktuality autor: red

Absolutním vítězem televizní ankety TýTý 2010 se stal retro seriál České televize Vyprávěj. Kromě absolutního vítězství si dnes v pražském Divadle na Vinohradech převzali jeho tvůrci rovněž cenu v kategorii seriál roku.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Překvapením večera bylo ocenění mezi zpěváky, které dosud neodmyslitelně patřilo ke Karlu Gottovi. Tentokrát ho obdržel Michal David.

"Vůbec nemám nic připraveno, protože jsem to vůbec nečekal," řekl David, který z pódia poděkoval také Gottovi. "Po padesátinách (Davida), kde jsem měl tu čest být a s ním si zazpívat, jsem to tak trošku tušil, protože to byl gigantický úspěch. Více než tříhodinová show ukázala, co všechno napsal. To není jen pěvecký výkon, ale co má na svém kontě jako autor," řekl Gott. Přiznal, že trochu letos cenu TýTý očekával, ale zároveň je rád, že ji dostal někdo jiný.

Mezi herci bodoval Vetchý

Mezi zpěvačkami cenu pro vítězku, tedy zrcadlo z dílny výtvarníka Kurta Gebauera, získala Lucie Vondráčková. Z osobností televizní zábavy diváky nejvíce zaujal Karel Šíp, který dnešní večer také moderoval a bavil svými pohotovými reakcemi a také zpěvem, když poněkud netradičně uvedl partnery soutěže.

"Přátelé, já se vám zcela upřímně přiznám, že já jsem tentokrát ani v nejmenším nepočítal, že bych to nedostal," řekl Šíp, který stejnou cenu získal i před rokem. Z hereček se nejvíce líbila Veronika Freimanová, mezi herci bodoval Ondřej Vetchý. "Beru to jako cenu seriálu Vyprávěj, protože bez něj bych tady nestála," podotkla Freimanová, která v oceněném seriálu ztvárnila jednu z hlavních postav.

Bohdalová sklidila ovace vestoje

Pořadem roku se stala Stardance České televize. Do Dvorany slávy byla uvedena herečka Jiřina Bohdalová. "Já jsem netušila, že mně blížící se kulaté životní jubileum přinese tolik krásných ocenění, dokonce i Dvoranu slávy TýTý. Já vám moc děkuji, protože budu ve velmi dobré společnosti," uvedla Bohdalová, která v květnu oslaví 80. narozeniny. Ve vinohradském divadle sklidila od kolegů zejména z televizní a herecké branže ovace vestoje. "Ono už dál pak nic není, tak právě mám starost, jak to bude v těch devadesáti," dodala herečka s úsměvem.

Nejpopulárnější tváří televizního zpravodajství se stala moderátorka České televize Jolana Voldánová, v publicistice zvítězil Josef Klíma z televize Prima. Titul objev roku 2010 získala rovněž moderátorka České televize Daniela Písařovicová.

Nejpopulárnější osobnosti televizních obrazovek loňského roku vybrali diváci, kteří zaslali své hlasy do 20. ročníku ankety TýTý. Celkem se jich podle pořadatelů letos sešlo přes 400 tisíc. O hudební část večera se postarali například Aneta Langerová, Tomáš Klus, Marta Jandová, Petr Janda nebo Richard Müller.

Tagy: tv

Zdroje: ČTK