Pražští zástupci hledají místo pro stanový tábor pro bezdomovce

- Aktuality autor: red

Zástupci Prahy a neziskových organizací budou hledat místo, kde by mohlo v případě mrazivého počasí vyrůst stanové městečko pro bezdomovce. Shodli se na tom v pondělí účastníci jednání sociálního výboru zastupitelstva.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Informoval o tom ředitel pražského centra sociálních služeb Tomáš Ján. Centrum provozuje bezdomoveckou loď Hermes.

"Na výboru byla ustanovena pracovní skupina, která bude reagovat na aktuální počasí," uvedl Ján. Ve skupině budou zástupci neziskových organizací, které se o bezdomovce v metropoli starají, dále radní pro sociální oblast Petr Dolínek (ČSSD) a někteří členové sociálního výboru.

Na letné už kvůli Blance bezdomovci nebudou

Skupina si podle Jána dala za úkol během příštích dnů vyhledat další místa, kde by mohli lidé bez přístřeší v mrazivých dnech přenocovat. Jednou z variant je podle Jána stanové městečko, uvažuje se ale i o nevyužívaných prostorách, které patří pražskému magistrátu. Stanový tábor byl v minulých letech postaven na Letné, kvůli stavbě tunelového komplexu Blanka by pro něj letos bylo potřeba najít jiné umístění.

Podle Jána ale situace dosud nebyla tak vážná, aby se musely náhradní prostory zprovozňovat. "Stále jsme měli asi 30 až 40 volných lůžek," poznamenal Ján. Pracovní skupina se zřejmě sejde v druhé polovině pracovního týdne, kdy se očekává ochlazení.

Letošní zima si v Praze vyžádala zřejmě už deset obětí. Poslední muž, u kterého může být příčinou úmrtí podchlazení, byl nalezen v pátek ráno v Kobylisích. Podle Jána ale jsou tito lidé často pod vlivem alkoholu, ubytovny a azylové domy je proto nepřijímají.

Tagy: Praha Táboř bezdomovci Letná

Zdroje: ČTK