Pražští radní schválili problematický nákup aut pro strážníky

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Pražští radní schválili nákup 216 aut pro městskou policii a magistrát. Hodnota zakázky by měla být 87,5 milionu bez DPH. Soutěžit se bude prostřednictvím elektronické aukce. Zjistila ČTK z úterního usnesení rady. Problematickou zakázku už jednou odmítli pražští zastupitelé, podruhé byla z programu jednání stažena. Na stůl ji znovu dostanou v září.

Městská policie Praha

Městská policie Praha,zdroj: praha.eu

Vedení Prahy i strážníků dlouhodobě tvrdí, že je vozový park městské policie zastaralý. Podle ředitele Eduarda Šustera byl obměněn naposledy v roce 2008 a 2009. Zadávací řízení na nákup aut začalo už před třemi lety, zakázku ale zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Městská policie by podle schváleného materiálu měla dostat 200 vozidel, magistrátu bude sloužit zbylých 16. Zastupitelé ovšem nedávno stejnou zakázku odmítli. Žádali, aby strážníci předložili ucelenou koncepci. Vadilo jim i to, že v rámci tendru by Praha nakupovala nejen auta pro strážníky, ale i pro magistrát.

Původně mělo být vozů pro městskou policii o čtvrtinu méně, zakázka byla ale pouze dvouletá. Podle nynějšího záměru by měli strážníci dostat první dodávku aut v příštím roce, půjde o 60 vozů. V dalších letech pak dostanou 50 aut a dvakrát po 45. Půjde především o osobní auta, dohromady jich bude 131, dále 30 pick-upů, 24 vozů s pohonem na všechna čtyři kola a několik minibusů. S dodavatelem bude uzavřena rámcová smlouva.

Městská policie letos vrátila Praze nepotřebnou techniku, například terénní vozy hummer a vznášedlo.

Tagy: Praha městská policie

Zdroje: ČTK