Pražští policisté pátrají po agresorech, kteří útočí na ženy

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Pražští policisté pátrají po mužích, kteří na území Prahy 8 a 9 v noci ze čtvrtka na pátek přepadli dvě ženy. Oba případy nejsou prozatím spojovány. V jednom z případů přišla žena o kabelku a čelila sexuálnímu nátlaku, jemuž se ubránila, v případě druhém byla žena napadená při otvírání vchodových dveří. Křikem útočníka setřásla.

Útočník (ilustrační foto)

Útočník (ilustrační foto),zdroj: ThinkStock

Policisté pátrají po násilnicích, kteří v noci ze čtvrtka na pátek přepadli dvě ženy v Praze 8 a Praze 9. Jedna napadená přišla o kabelku a čelila sexuálnímu obtěžování, kterému se ubránila. Druhá se útočníkovi ubránila. Oba případy zatím policisté nespojují, informovala dnes ČTK mluvčí policie Andrea Zoulová. 

První případ se stal ve čtvrtek kolem 22:30 v Bohnicích. Osmnáctiletá dívka si nejspíš krátila cestu kolem porostu u Vratislavské ulice, kde ji zastoupila cestu dvojice mužů, která chtěla peníze. "Když žena nereagovala, jeden z lupičů ji udeřil pěstí a druhý okradl o kabelku. Poté, co napadená v důsledku fyzického útoku skončila na zemi, útočníci dívku zalehli a začali ji osahávat," uvedla Zoulová. Napadená se však ubránila. 

Policisté v této souvislosti pátrají po dvojici mužů ve věku kolem 30 let, kteří byli zhruba 180 centimetrů vysocí, měli střední postavu a snědou pleť. Jeden z útočníků měl údajně na sobě zelenomodrou kostkovanou bundu a modré kalhoty s laclem, druhý bílou či světle šedivou mikinu. 

Druhý případ se stal dnes kolem 04:00 v Hloubětíně. Dvaadvacetiletá žena byla přepadena před bydlištěm v Poděbradské ulici, když odemykala vchodové dveře. "Dosud neznámý pachatel podle všeho svou oběť sledoval už od tramvajové zastávky," podotkla Zoulová. 

Dívka se ubránila a křikem upozornila další obyvatele domu, což násilníka odradilo a dal se na útěk. Policie v této souvislosti pátrá po zhruba 160 centimetrů vysokém muži, který měl mírně zavalitou postavu, kulatý obličej snědé pleti a krátce střižené vlasy. Podle všeho na sobě měl tmavě modré džíny, hovořil klidně plynulou češtinou, doplnila mluvčí.

Tagy: přepadení Praha Násilník

Zdroje: ČTK