Pražský Radotín vybral od dobrovolných dárců 300 000 Kč pro oběti povodní

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Lidé postižení červnovými povodněmi dostanou v pražském Radotíně téměř milion korun. Přes 300 000 se podařilo shromáždit od dobrovolných dárců nebo z výnosů několika akcí. Vedení radnice pak sumu navýšilo o dalších 600 000 korun. ČTK o tom informoval starosta městské části Karel Hanzlík (ODS). 

Letošní povodně

Letošní povodně,zdroj: Getty Images

Speciální povodňový účet, který má sloužit k částečnému pokrytí škod, vedení radnice zřídilo již na začátku června. Na účet během posledních čtyř měsíců přispívali jednotlivci, firmy či sdružení a spolky různými částkami, a to i v hotovosti na pokladně úřadu městské části. 

O získání finančních prostředků se snažila i radnice. "Pořádali jsme společenské a sportovní akce, jako například Benefiční koncert, který se konal v radotínské Sokolovně," řekl Hanzlík. Náramky Radotín Radotínu prodávali i na Radotínském Burčákobraní. Další peníze se podařilo získat na společné soutěži úředníků několika městských částí. 

"Nakonec se na účtu shromáždilo více než 300.000 korun. Z našeho rozpočtu jsme pak přispěli dalšími 600 000," dodal starosta. Oběti povodní tak získají 913 162 korun. Podmínky žádostí o pomoc splnilo 50 žadatelů. Výše příspěvku byla určena podle míry zaplavení a velikosti nemovitosti. 

Tagy: povodně 2013

Zdroje: ČTK