Pražské Vysočany mrznou. Domácnosti a nemocnice stále nemají přísun tepla

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Stovky domácností, některé podniky a nemocnice s poliklinikou v pražských Vysočanech zůstávají po havárii horkovodu bez tepla a teplé vody už víc než 24 hodin. V Ocelářské ulici nedaleko O2 areny praskl v noci na středu odvzdušňovací ventil, Pražské teplárenské se závadu stále nepodařilo odstranit. Nyní předpokládá, že dodávky by se mohly obnovit dnes odpoledne. ČTK to řekl dispečer Pražské teplárenské. 

Zásobování je omezené v oblasti mezi ulicemi Českomoravská, Freyova, Podnádražní a Podvinný mlýn. Opravu podle dispečera zkomplikovaly "neočekávané okolnosti", blíže je neupřesnil. 

Nemocnici s poliklinikou ve Vysočanech provozuje soukromá společnost, lůžkovou část má třeba na ortopedii nebo v oddělení následné péče. Náhradní zdroj tepla nemá. "Máme 110 lůžek, pacientům je zima," řekl ČTK technický pracovník nemocnice. Ve středu bylo podle něj v budově ještě teplo z předchozí doby, dnes je situace horší. 

Podle mluvčího Pražské teplárenské Radka Ježdíka se v Ocelářské ulici porouchal ventil na potrubí o průměru půl metru. Na místě havárie podle zjištění ČTK začala už v úterý před desátou večerní unikat horká pára. Policie na místě regulovala dopravu, především průjezd autobusů od stanice metra Českomoravská. 

Tagy: Praha teplo havárie horkovodu

Zdroje: ČTK