Pražské letiště kvůli počasí opět rušilo lety do Ruska

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Pražské ruzyňské letiště v úterý dopoledne kvůli mrazivému počasí v Rusku zrušilo dva spoje s Moskvou, nepřiletělo letadlo v 10:00 a neodletěl následný spoj.

Další lety mezi Prahou a ruskou metropolí měly zpoždění. Se zpožděním odlétl i spoj společnosti Delta Air Lines do New Yorku. Řekla to mluvčí ruzyňského letiště Marika Janoušková. Na odlet Delty do New Yorku cestující čekali už od neděle, letoun nakonec odstartoval po 15:00. Úterní zhruba dvouhodinové zdržení nebylo podle Janouškové způsobeno počasím v USA, ale technickými potížemi se zavazadly. 

V pondělí kvůli přívalům sněhu nebo mrazivému počasí v západní Evropě, Spojených státech a Rusku muselo být na pražském ruzyňském letišti zrušeno nejméně sedm letů, mimo jiné do Moskvy, Štrasburku nebo New Yorku. 

V minulém týdnu narušily letecké spojení Prahy převážně potíže s počasím na evropských letištích. Problémy se sněhem a nízkými teplotami komplikovaly provoz letišť v Londýně, Frankfurtu nad Mohanem, Lipsku, Bruselu a Štrasburku. Vídeňské letiště mělo potíže s hustou mlhou. O víkendu se problémy způsobené počasím rozšířily na letiště v Rusku a ve Spojených státech.

Tagy: lety ruzyne ruseni

Zdroje: ČTK