Pražská energetika varuje před podvodníky vybírajícími peníze

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Pražská energetika dnes varovala před falešnými pracovníky, kteří obcházejí jednotlivé domácnosti a pod záminkou kontroly elektroinstalace vybírají od lidí peníze. Děje se tak například v pražské Tróji, řekl mluvčí Pražské energetiky (PRE) Petr Holubec. Podle něj sice oprávnění pracovníci PRE zařízení kontrolují, ale peníze od lidí nevybírají.

Pražská energetika

Pražská energetika,zdroj: Isifa.com

"Naši pracovnici chodí v kombinézách PRE, mají průkazky PRE, jezdí autem označeným PRE a v žádném případě nevybírají peníze. Vše je zdarma," upozornil Holubec. 

V současnosti je podle údajů PRE bez proudu zhruba 300 odběrných míst a deset transformátorů. "Považujeme za úspěch během týdne zprovoznit valnou většinu z 5000 odpojených míst. V případě transformátorů se snažíme je obejít a napojit odběrná místa jiným způsobem," uvedl Holubec. Podle něj se stále energetici v Praze nemohou dostat k dvěma transformátorům, které jsou za protipovodňovou bariérou. 

Také Pražská plynárenská postupně obnovuje dodávky plynu. Podle mluvčího společnosti Miroslava Vránka je v současnosti obnoveno připojení 351 přípojek plynu. Zbývá připojit 61.

Zdroje: ČTK