Pražané by Krnáčovou odvolali, koalice ji ale podržela

- Aktuality autor: roj

Současnou pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou hodnotí pozitivně jen 10,7 procenta Pražanů. Z průzkumu agentury SANEP navíc vyšlo, že její konec ve vedení metropole si přeje  více než polovina dotázaných. Koaliční zastupitelé jsou ale opačného názoru a návrh na jejich odvolání opozici na dnešním mimořádném zasedání zastupitelstva neprošel. 

Pražská primátorka Adriana Krnáčová zůstane ještě nějaký ten pátek ve funkci

Pražská primátorka Adriana Krnáčová zůstane ještě nějaký ten pátek ve funkci,zdroj: Tomáš Krist / MAFRA / Profimedia

Současnou primátorku hodnotí pozitivně jen 10,7 procenta dotázaných, v únorovém hodnocení hejtmanů dokonce dopadla Krnáčová nejhůř. SANEP zjišťoval i názory lidí na to, zda by měla být šéfka pražského magistrátu po sporném chování při výběru právníků ve sportu o nájemné ve Škodově paláci odvolána. Pro odvolání se vyslovilo 51,2 procenta Pražanů. 

Opozici se ale nepodařilo na dnešním mimořádném jednání zastupitelstva hlasování o odvolání prosadit. Ruku pro zvedlo jen 27 ze 65 zastupitelů. Předseda klubu TOP 09 Václav Novotný však nevyloučil, že se opozice pokusí hlasování o odvolání vyvolat na dalšími jednání. Krnáčová své pochybení odmítla, diskusi však nijak nekomentovala.

Lidé se v průzkumu nejlépe hodnotili Svobodu, získal ale jen 18,9 procenta hlasů. Nejvíc dotázaných, 27,6 procenta, uvedlo, že neví, který z devítky primátorů od roku 1990 svou funkci vykonával nejlépe. "Je patrné, že žádný z primátorů hlavního města Prahy působících v čele naší hlavní metropole od roku 1990 nepřirostl Pražanům výrazně k srdci," konstatují autoři průzkumu.

Druhé místo se 14,8 procenta překvapivě obsadil Pavel Bém, přestože je spojován s pražskými kmotry. "Jakkoli se nejedná o velké procento, je zjevné, že u Pavla Béma v očích řady Pražanů převládají i pozitivní pocity, které mohou souviset s jeho působením v pozici starosty Prahy 6, ale i s jeho aktivitami a rozvojem Prahy za doby, kdy stál v čele pražského magistrátu," vysvětlují si výsledky autoři.

Průzkum probíhal od 11. do 14. dubna a zúčastnilo se ho 892 Pražanů ve věku od 18 do 70 let.

Tagy: Česko Praha sanep pražský magistrát oblíbenost politiků pražský primátor komunální politika průzkumy a ankety

Zdroje: ČTK,Vlastní