Prahu ohrožoval zběsilý řidič, pod vlivem drog srazil chodce

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 14. 1. 2014 17:41) - Aktuality autor: Jakub Konečný

Pražská policie zadržela dalšího řidiče, který nereagoval na výzvu ke kontrole a začal ujíždět. Čtyřiadvacetiletého zdrogovaného mladíka za volantem vozu značky Audi, který má již tři zákazy řízení, policisté pronásledovali dnes celkem dvakrát, teprve napodruhé se jim ho podařilo zadržet. Muž při ujíždění srazil na přechodu chodce, řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Podle mluvčí pražské záchranné služby Jiřiny Ernestové šestašedesátiletý muž utrpěl zhmožděniny končetin a byl převezen do nemocnice.

Policie (ilustrační foto)

Policie (ilustrační foto),zdroj: Profimedia.cz

"Při druhém pronásledování došlo k několika mimořádným událostem. Především tento řidič srazil poblíž vysočanské polikliniky na Sokolovské ulici chodce přecházejícího po přechodu a dále naboural dvě osobní motorová vozidla," uvedl mluvčí. Podle něho neváhal řidič jet i po chodníku.

Poprvé muže policisté pronásledovali před 09:00. Vůz chtěli zkontrolovat ve Vrchlického ulici proto, že měl ručně psanou přední registrační značku, navíc měl na oknech tmavé fólie. "Policisté se řidiče snažili zastavit za pomoci modrých majáků a červeného nápisu stop. Řidič toto znamení nerespektoval a začal ujíždět," popsal událost Hulan. Když najel na dálnici D5, podařilo se mu po zhruba po pěti kilometrech policistům zmizet z dohledu.

Podruhé jej policisté chtěli zkontrolovat ve Freyově ulici po poledni. Muž však začal ujíždět směrem do centra. Řidiče policisté zadrželi na Palmovce krátce před 13:00, když mu zatarasili průjezd auty.

Obviněn zatím nebyl. "V tuto chvíli je zadržený podezřelý ze tří trestných činů, a to maření výkonu úředního rozhodnutí, ohrožení pod vlivem návykové látky a násilí proti úřední osobě," sdělil Hulan. Hrozí mu až šestileté vězení. V minulosti ale byl mladík již devětkrát stíhán za krádeže, maření úředního rozhodnutí či řízení pod vlivem drog a alkoholu.

Obdobnou událost policisté řešili v sobotu, kdy pronásledovali z Prahy až do Plzně řidiče, který se odmítl podrobit silniční kontrole. Muž uháněl po dálnici zhruba dvousetkilometrovou rychlostí, při honičce byl postřelen.

Tagy: honička dopravní policie zběsilý řidič ohrožení chodci sražení chodci

Zdroje: ČTK