Praha vybírá šéfa strážníků. O místo se uchází 12 lidí

- Aktuality autor: Danica Klein

Jména uchazečů dosud nejsou známa, obálky totiž podle Králové otevře až komise, která bude dnes sestavena. Nový ředitel by se měl funkce ujmout na podzim, Praha od něj očekává, že převede více strážníků do ulic metropole. Minulý ředitel Vladimír Kotrouš byl obviněn z korupce, podle policie přijal úplatek.

Většina uchazečů se přihlásila až v den uzávěrky, do pátku Praha evidovala jen čtyři přihlášky. Svoji kandidaturu zatím veřejně potvrdil náměstek ředitele městské policie Ludvík Klema, který je nyní pověřen řízením strážníků v metropoli.

Všichni uchazeči budou muset představit svoje návrhy na to, kam by se měla pražská městská policie v příštích letech ubírat. Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) už dříve řekl, že chce, aby se nový ředitel postaral o transformaci městské policie. Praha chce například snížit počet úřednických míst v městské policii a přesunout strážníky více do ulic.

Bývalý ředitel Kotrouš už u městské policie nepracuje. Městské státní zastupitelství na něj na konci června podalo obžalobu. Policisté z protikorupčního oddělení zatkli Kotrouše loni v listopadu, prý přímo s úplatkem. Kotroušovo obvinění podle detektivů souvisí s přidělením několikamilionové zakázky pro městskou policii. Případ se údajně týká firmy Jíša autoservis, která se stará o vozy pražských strážníků.

Tagy: policie Praha

Zdroje: ČTK