Praha rozdělila radnicím z hazardu dalších 35 milionů korun

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Vedení Prahy rozdělilo městským částem dalších 35 milionů korun z hazardu. Rozhodlo o tom dnes zastupitelstvo hlavního města. Peníze město získalo na poplatcích z hazardních her za třetí čtvrtletí 2013. Celkem již hlavní město rozdělilo jednotlivým radnicím za loňský rok 300 milionů korun.

Herní automat

Herní automat,zdroj: Getty Images

Praha získané peníze rozděluje podle schváleného klíče. Městské části by měly dostávat polovinu z vybrané částky, za celý rok ale v součtu maximálně 300 milionů korun. Vedení hlavního města proto městským částem za hazard z naposledy vybraných poplatků pouze necelých 35 milionů korun, i když Praha za toto období získala více, a to 159 milionů korun.

Část peněz půjde na dětská sportovní mužstva a na sport obecně, další jsou určené na kulturní, školní nebo sociální dotace. Přesná částka určená pro jednotlivé městské části se vypočítává podle množství automatů na jejich území a počtu dnů, kdy byly provozovány. Nejvíce tak dostávají Praha 8, 4, 5 a 10. Rozhodnutí musí ještě schválit zastupitelstvo hlavního města.

Některé radnice v minulosti způsob rozdělování peněz z hazardu kritizovaly. Vedení Prahy proto slíbilo systém změnit. Nově by peníze za hazard měly dostávat i ty městské části, které se rozhodly pro nulovou toleranci.

Tagy: herní automaty videoherní terminály boj s hazardem

Zdroje: ČTK