Praha prohrála další soud o Škodův palác. Chce se dohodnout

- Aktuality autor: var

Praha prohrála druhý spor, který se týká pronájmu objektu Škodova paláce v Jugmannově ulici. Obvodní soud pro Prahu 8 ve čtvrtek zamítl žalobu hlavního města na společnost Copa Retail, která dům vlastní. Město v žalobě mimo jiné chtělo zpětně snížit nájemné o 47 procent. 

Proslulý Škodův palác stojí magistrát nemálo peněz

Proslulý Škodův palác stojí magistrát nemálo peněz,zdroj: Tomáš Krist / MAFRA / Profimedia

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes uvedla, že kvůli nájemnému zahájí jednání s majitelem paláce, protože soud není správná cesta a je možné se dohodnout. 

Město se u soudu dožaduje snížení údajně předraženého nájemného. Za budovu v centru města, v níž sídlí magistrátní úředníci, platí ročně 200 milionů korun. 

V září soud zamítl žalobu Prahy, v níž se dožadovala snížení nájemného v následujících letech. Podle rozsudku ale do pravomoci soudu nepatří rozhodovat o výši nájemného, ceny služeb ani výši inflační doložky, které město napadlo. 

Dnešní spor se týkal nájemného, které metropole zaplatila už v minulosti. Mimo jiné v žalobě chtěla nájem snížit a uznat částku, kterou údajně na nájemném zaplatila neprávem. 

"Smlouva je platná. Jakékoli zpochybnění pravděpodobně nedopadne dobře," uvedla Adriana Krnáčová.

Do Škodova paláce město v éře někdejšího primátora Pavla Béma (ODS) sestěhovalo většinu úředníků pražského magistrátu. Původně odhadovalo, že sestěhováním a pronájmem uvolněných budov ročně ušetří desítky milionů korun. Po uplynutí dlouhodobého pronájmu by ale celková částka vyplacená městem převýšila 4,4 miliardy. 

Tagy: Česko Praha peníze reality pražský magistrát justice a soudy

Zdroje: ČTK