Praha 8 zvažuje povinnou evakuaci Karlína, Libně a Invalidovny

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Krizový štáb Prahy 8 kvůli nepříznivé prognóze průtoku Vltavy zvažuje vyhlášení povinné evakuace tam, kde již byla vyhlášena evakuace dobrovolná. Jde o lokality Karlína, Invalidovny a dolní Libně. Radnice o tom již občany informovala prostřednictvím sms, kterou má redakce k dispozici. 

Radnice Prahy 8 již před polednem doporučila obyvatelům Invalidovny a Karlína, aby si sbalili evakuační zavazadla. Podle radnice stále více lidí z Karlína hlásilo, že mají zatopené sklepy. 

Vltava v Praze by měla kulminovat v úterý, původně byl předpoklad, že to bude nad ránem, nejnovější informace počítají s vynuceným upouštěním Vltavské kaskády, takže by Vltava mohla kulminovat až dopoledne na hodnotě 3300 m3/s. Praha je nyní díky protipovodňovým bariérám připravena na průtok 3700 m3/s. Do rána se postaví další tak, aby odolala stoleté vodě, tedy přes 4000 m3/s. 

Pražský dopravní podnik ve 20:00 uzavře další čtyři stanice metra linky B. Nedostupné budou stanice Smíchovské nádraží, Českomoravská, Vysočanská a Kolbenova. Podnik kvůli povodňové situaci částečně uzavřel metro už v neděli, uzavírka může trvat až několik dnů.

Tagy: evakuace karlin povodně 2013 Praha 8

Zdroje: ČTK