Praha 11 odmítla úvahy o tom, že u ABL zadala sledování politiků ODS

- Aktuality autor: red

Městská část Praha 11 odmítla spekulace o tom, že sama zadala sledování místních politiků ODS, které před několika lety údajně prováděla bezpečnostní agentura ABL, vlastněná rodinou ministra dopravy Víta Bárty (VV).

Starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský v tiskovém prohlášení uvedl, že Praha 11 žádné sledování lidí neobjednala ani se na něm nepodílela. Pokud někdo předal médiím dokumenty, které to naznačují, jde podle něj o podvrh.

Deník Mladá fronta Dnes minulý týden zveřejnil fotografie, videozáznamy a počítačové dokumenty, které podle listu dosvědčují, že ABL před několika lety skutečně sledovala politiky ODS. První informace o této kauze přinesl list už loni v září. Podle nových zjištění MfD vedla ABL sbírání informací jako zakázku pro radnici Prahy 11. Jako klient byla uvedena "P11", pod stejnou značkou si prý ABL vedla oficiální zakázky Prahy 11 na antikorupční program a na kontrolu příspěvkových organizací.

Praha 11 zvažuje trestní oznámení

Mlejnský se dosud k novým informacím o kauze nevyjadřoval. Nyní ale úvahy o tom, že Praha 11 sledování objednala, razantně odmítl. "Opravdu nikoho nenapadlo, že když má detektivní agentura v šuplíku složku s názvem P 11, tak nemusí jít o objednatele, ale naopak o oběť?" uvedl.

Zopakoval, že sám byl terčem sledování už v roce 2006. "Složky, které na mě někdo nechal připravovat, dokonce prověřoval kontrolní výbor magistrátu," dodal. Praha 11 kvůli kauze zvažuje podání trestního oznámení na neznámého pachatele.

Bárta zatím nechtěl před médii nová zjištění MfD komentovat, neboť případ vyšetřuje policie. Výkonná rada ODS ho v pondělí vyzvala, aby roli agentury ABL ve sledování komunálních politiků ODS veřejnosti vysvětlil. Informace o této kauze jsou podle ODS alarmující.

Tagy: abl sledování

Zdroje: ČTK