Praha 11 od dubna zahájí pravidelné farmářské trhy

- Aktuality autor: Nikola Velvarská

Na Jižní Město se po zimní pauze opět vracejí pravidelné farmářské trhy, které se letos budou u stanice metra Háje konat dvakrát do týdne.

Prodejci lokálních surovin a produktů budou obyvatelům Prahy 11 k dispozici od 2. dubna, a to vždy v odpoledních hodinách od 13:00 do 18:00. Informovala o tom mluvčí městské části Andrea Wolfová.

Prodej sezonní čerstvé zeleniny, ovoce, moštů, vín, sýrů a uzenin na prostranství u vestibulu metra a sídla Komunitního centra Matky Terezy podle radnice setrvá zřejmě až do vánočních svátků. "Nabídka sortimentu se bude vždy přizpůsobovat ročním obdobím, sezonnosti potravin či případným svátkům," dodal Dalibor Mlejnský (ODS), starosta jedenácté městské části, která farmářské trhy pořádá již třetím rokem. Jednou z prvních tematických akcí bude vítání blížících se Velikonoc ve středu 4. dubna.

V metropoli je už nyní v provozu zhruba desítka velkých farmářských trhů městských částí. Trhovci jsou například už na náplavce u Palackého mostu, na náměstí Jiřího z Poděbrad, na Tylově náměstí, v Holešovicích či na náměstí Republiky. Tuto sobotu 24. března zahájí provoz také jeden z nejnavštěvovanějších trhů na Vítězném náměstí v Praze 6-Dejvicích. Čerstvé řezané květiny, sazenice nebo domácí pečivo budou moci na místě Pražané zakoupit každou sobotu od 8:00 do 14:00.

Tagy: zahájení prodej

Zdroje: ČTK