PPF se zajímá o Sazku, vede jednání s Vítkem

- Aktuality autor: red

Investiční společnost PPF se údajně zajímá o Sazku a vede intenzivní jednání s významným věřitelem Sazky Radovanem Vítkem. Informoval o tom dnes server iHNed.cz.

"Aktuální situaci Sazky sledujeme a pečlivě ji vyhodnocujeme; žádné další spekulace nekomentujeme," sdělil mluvčí PPF Alexej Bechtin.

Vítek přitom podle serveru nepopírá, že jedná v PPF s jejím investičním ředitelem Martin Štefunkem. "S Martinem mluvím, ale o realitním byznysu, nikoli o Sazce," řekl Hospodářským novinám Vítek, který disponuje pohledávkami za Sazkou v nominální hodnotě kolem tří miliard korun.

Dva insolvenční návrhy

Sazka čelí dvěma návrhům na insolvenční řízení. Jeden podala KKCG podnikatele Karla Komárka, druhý podnikatel Radovan Vítek, který tvrdí, že je největším věřitelem Sazky. Oba navrhovatelé se zároveň o Sazku ucházejí. Třetím zájemcem jsou Penta a E-Invest.

Sazka přiznala na počátku týdne, že nemá peníze na vyplacení velkých výher ve Sportce a požádala předběžného insolvenčního správce Josefa Cupku o dočasné pozastavení provozování loterií. Cupka s tím nesouhlasí a soudí, že Sazka by měla sama na sebe podat dlužnický insolvenční návrh.

Tagy: sázka PPF

Zdroje: ČTK