Pozor na kojeneckou láhev s Tomem a Jerrym - obsahuje toxické látky!

- Aktuality autor: red

Ministerstvo zdravotnictví varuje před používáním kojenecké láhve z průsvitného plastu s motivem Tom & Jerry.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Při její výrobě byl použit nebezpečný bisfenol A (BPA), který může mít nepříznivé toxikologické účinky například na imunitu, biochemické změny v mozku nebo zvýšenou náchylnost k nádorům prsu. Informoval o tom dnes mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň. Výrobcem zmiňované lahve je firma Boček CZ.

Podle nařízení Evropské unie se BPA nesmí používat při výrobě kojeneckých lahví a od letošního června se takové výrobky nesmí uvádět na trh EU ani dovážet do unie.

Na láhvi je obrázek dětské postavičky Jerryho a odměrka modré barvy. V její horní části je nápis TOM and JERRY, v dolní části je nápis BOČEK®. Láhev je opatřena silikonovou savičkou upevněnou modrým uzávěrem a vše je zakryto modrým víčkem. Výrobek je balený do papírového kartonu s uvedením názvu výrobku, popisu výhod, instrukcí k čištění, upozorněním a popisem materiálu (polykarbonát).

Na etiketě je uvedeno jméno výrobce včetně poštovního, telefonického a elektronického kontaktu, datum výroby, doporučená lhůta spotřeby a čárový kód.

Tagy: kojenec lahev

Zdroje: ČTK