Požár v pražských Dejvicích odhalil varnu pervitinu

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Při likvidaci požáru v bytě ve Studentské ulici na Praze 6 našli hasiči 23. března ráno podezřelou sestavu skleněných nádob a kanystrů s chemikáliemi. Přivolaný policejní technik pak zjistil, že se jednalo o varnu pervitinu. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Mladící, kteří pervitin vyráběli, podle něj chtěli vůni drogy vylepšit přilitím aviváže, pak ale usnuli a probudili je až hasiči. 

Hasiči (ilustrační foto)

Hasiči (ilustrační foto),zdroj: Mediafax

Policisté zjistili, že dva mladíci ve věku 23 a 24 let v pátek 22. března nakoupili několik plat léků používaných k výrobě pervitinu. "Tablety chtěli ještě téhož večera zpracovat v nalezené varně. Při vaření drogy ale usnuli, což mělo za následek, že se jejich bytem po několika hodinách linul poměrně nesnesitelný zápach, který je vzbudil," popsal Hulan, co předcházelo požáru. 

"Jeden z mladíků pak měl spásný nápad. Popadl kanystr s aviváží, jehož obsah vlil do nádoby s polotovarem drogy, pod kterým stále plápolal plamen," doplnil mluvčí. Potom mladíci zase usnuli. Místo vůně ale nová ingredience přinesla hustý dým, který vzburcoval ostatní obyvatele domu. 

Mladíky vzbudili až přivolaní hasiči a poté byli oba muži převezeni na policejní služebnu, kde je vyšetřovatel obvinil z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Dvojici tak hrozí až pět let vězení.

Tagy: Praha požár pervitin

Zdroje: ČTK