Požár v Lubenci stále není zcela uhašen

- Zprávy autor: Jan Pastor

AKTUALIZOVÁNO. Čtvrteční požár textilní dílny v Lubenci na Lounsku nadělal škody za 20 milionů korun, odhadli hasiči. Podle jejich výkazu o zásazích se při něm navíc dva lidé zranili. Z několika ohnisek stále prohořívá, takže na místě ještě musela zůstat jedna jednotka, řekl dnes ráno mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Areál začal hořet ve čtvrtek odpoledne a z pěti budov muselo být vyvedeno celkem 35 lidí, včetně 17 dětí.

Budovy původně patřily k mateřské škole, tři z pěti původních pavilonů ale měla pronajaté německá firma, která v nich vyráběla textil. "Hořet začala střecha, pak se oheň rozšířil. Vypadá to, že budovy shoří celé," řekl ve čtvrtek odpoledne starosta Lubence Bohumil Peterka. Podle starosty šicí dílna prosperovala a zaměstnávala 42 místních žen.

Hasiči během večera dostali požár pod kontrolu, stále ho ale ještě zcela neuhasili. "Na místě zůstává jedna jednotka, protože pod sutinami jsou stále ohniska, odkud občas proskočí plameny," řekl dnes v 8:15 Marvan. Příčiny požáru se podle něj stále zjišťují.

Tagy: požár skolka

Zdroje: ČTK