Požár na Florenci založila neúmyslně jedna z obětí

- Aktuality autor: red

Říjnový požár opuštěné nádražní budovy na pražské Florenci nebyl založen úmyslně. Z nedbalosti ho způsobil čtyřicetiletý muž, který se posléze stal jednou z jeho devíti obětí.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Informaci sdělila pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová. Kriminalisté podle ní proto vyšetřování případu odložili. Dům obývali lidé bez domova. "Na místě nebyly nalezeny žádné akceleranty hoření," uvedla Zoulová.

Osudnou byla amatérsky vyrobená svíčka

Z výpovědí svědků, kteří v budově příležitostně přespávali, vyplynulo, že mezi sebou neměli žádné spory. Vyšetřovatelé podle mluvčí navíc zjistili, že bezdomovci používali svíčky, které si vyráběli z plastových lahví, vosku a toaletního papíru. "Právě použití takovéto svíčky se stalo devítičlenné skupině osudným," dodala Zoulová.

Všechny oběti podle policie zemřely udušením. Nádražní budova u pražského autobusového nádraží na Florenci vzplála krátce po půlnoci 27. října. Záchranáři z domu nejprve vyprostili mladou ženu a muže, nikdo další už ale z ohnivého pekla živý nevyšel. Postupně se našla těla devíti lidí.

Tagy: policie požár florenc

Zdroje: ČTK