Požár karvinského paneláku v noci z bytů vyhnal 126 obyvatel

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 19. 12. 2013 09:59) - Aktuality autor: Danica Klein

Při požáru bytového domu v Karviné-Novém Městě v noci na dnešek hasiči evakuovali 126 lidí. Sedm z nich ze zakouřeného domu vyvedli v evakuačních maskách. Při zásahu se dva policisté nadýchali kouře a skončili v rukou zdravotníků. Je možné, že požár byl založen úmyslně, řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. 

Požár, ilustrační foto

Požár, ilustrační foto,zdroj: ThinkStock

Hořet začalo v kočárkárně v devátém patře domu. Zde měli obyvatelé uskladněné například i pneumatiky. "Na místě zasahovaly po středeční dvaadvacáté hodině dvě desítky hasičů. Požár kromě uskladněných věcí zničil i podlahu a okno. Škoda se pohybuje okolo 20.000 korun," řekl. 

Příčina vzniku požáru je v šetření. Mezi verzemi hasičů je úmyslné zapálení, nebo nedbalost při používání otevřeného ohně. 

Asi dvacet lidí, především rodiny s dětmi, čekalo na odvětrání a povolení k návratu domů v místnosti v přízemí, ostatní čekali venku, a to maximálně hodinu. "Všichni byli dostatečně oblečeni. Náhradní ubytování v sousedním domě odmítli nájemníci z devátého patra, i ti se pak vrátili do svých bytů," řekl Kůdela. 

Mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová řekla, že dům je v problémové lokalitě, kde žijí sociálně slabí. "Objekt není v majetku města. Není to ani ubytovna. Dům patří společnosti RPG," uvedla mluvčí. 

Tagy: požár evakuace Karviná

Zdroje: ČTK