Požár chaty v lese nepřežil člověk. Našli v ní ohořelé tělo

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Hasiči se ve středu brzy ráno potýkali s rozsáhlým požárem chaty v lesích v katastru Valašské Bystřice na Vsetínsku. Ve zničeném objektu následně našli ohořelé torzo lidského těla. Totožnost zemřelého zatím není známa.

Řekl to mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Případ vyšetřují hasiči i policie. 

"V chatě na okraji lesa sezonně přebýval starší muž z Ostravy. Jestli se skutečně jedná o tohoto muže, je otázkou dalšího šetření. Pro objasnění příčiny úmrtí a zjištění totožnosti osoby bude nařízena soudní pitva a taktéž bude provedena analýza DNA," řekla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková. 

V chatě vybuchovaly propanbutanové láhve

Požár byl hlášen krátce před 05:00. Při příjezdu hasičů byla celá chata v plamenech. "Docházelo i k destrukcí propan-butanových láhví, do okolí šlehaly vysoké plameny. Nebylo možné jít dovnitř objektu. Hasiči se kromě jeho uhašení soustředili i na to, aby se požár dále nerozšířil do lesa," uvedl Mitáček. 

Plameny se pěti jednotkám hasičů podařilo uhasit zhruba po hodině. Zásah komplikovala hustá mlha a s ní spojená snížená viditelnost. Vyšetřovatel hasičů vyloučil, že by požár způsobila technická závada. "Zůstává to v rovině nedbalostního či úmyslného jednání," uvedl Mitáček a dodal, že způsobená škoda byla odhadnuta na 250 tisíc korun. 

Požáry chat nejsou v poslední době ve Zlínském kraji výjimečné. Podle Mitáčka hasiči jen za uplynulých 24 hodin vyjížděli ke třem podobným případům. "Jednou vzplála chata od pálení trávy, v Holešově na Kroměřížsku zase pachatel maskoval požárem chaty vloupání," doplnil Mitáček.

Tagy: les požár chata

Zdroje: ČTK