Požár bývalé ubytovny je zřejmě bez obětí

- Aktuality autor: red

Požár bývalé ubytovny v Tečovicích na Zlínsku, která shořela v noci na sobotu, se zřejmě obešel bez obětí. Policii se podařilo vypátrat všech pět bezdomovců, kteří v budově přespávali.

Byla tu možnost, že mohli bezdomovci případně v objektu při požáru zůstat. Řekla to mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. V pondělí ale policisté budou místo požáru znovu ohledávat. Příčina vzniku ohně je nadále v šetření. 

Podle informací hasičů požár způsobil škodu asi 200000 korun. Záchranáři s ním bojovali od pátečních zhruba 20:00, oheň se jim podařilo definitivně zlikvidovat po více než 21 hodinách.

"Silný vítr podporoval intenzivní hoření a místy šlehaly plameny do patnáctimetrové výše. Požár spotřebovával velké množství vody. Chvíli byli hasiči zcela bez vody, což situaci jen komplikovalo," uvedl v sobotu mluvčí zlínských krajských hasičů Ivo Mitáček. 

Policisté v době zásahu zajistili svědka události, který v objektu přebýval a podařilo se mu z hořící budovy vyskočit oknem. Od něj se dozvěděli, že v budově by mohli být další lidé. To se ale zatím nepotvrdilo. 

"Objekt samotný je podle místních obyvatel více než deset let opuštěný a obývali ho bezdomovci nebo sociálně nezařazení jedinci. Původně sloužil jako ubytovna dělníků těžařské firmy," uvedl mluvčí hasičů.

Tagy: oběti požár Zlín

Zdroje: ČTK