Povodně v Praze: Zaplavuje se tramvajová trať z Braníku do Modřan

SLEDUJEME - Aktuality autor: Danica Klein

Povodeň v Praze zavřela po 10:00 tramvajovou trať z Braníku na Sídliště Modřany. Podle Krizového štábu není za tuto tramvajovou linku adekvátní náhrada. Kvůli záplavám je od 05:00 omezen provoz metra v centru metropole. V průběhu noci byly také uzavřeny některé ulice. 

Metro B (ilustrační foto)

Metro B (ilustrační foto),zdroj: DPP

Mimo provoz jsou do odvolání tramvajové linky 4, 5, 6, 8, 14, 17, 24. Naopak posílena je linka číslo 3, která spojuje Modřany s centrem města. Zavedena je zvláštní tramvajová linka 34 z Ortenova náměstí přes Palmovku do Hloubětína. 

Metro na trase A do odvolání nejede v úsecích Dejvická - Muzeum, na trase B mezi stanicemi Českomoravská - Smíchovské nádraží a na trase C v úseku Kobylisy - Muzeum. Omezen bude i provoz tramvajových linek. Za linky A a B jsou v uzavřených úsecích nasazeny náhradní tramvajové linky XA a XB, namísto linky C náhradní autobusová linka XC. 

"Náhradní tramvajová a autobusová doprava místo metra v Praze dnes zvládla ranní přepravu cestujících. Nejvytíženější náhradní linkou je XC, čemuž je přizpůsoben i častý interval," uvedla mluvčí Dopravní podniku Aneta Řehková. 

Posíleny jsou také spoje příměstské železniční dopravy. V úseku Vysočany - Praha hlavní nádraží - Smíchov jsou zavedeny mimořádné spoje, aby byl zajištěn interval vlaků zhruba 15 minut jako náhradní doprava za přerušený provoz metra B. Mimořádné vlaky jezdí ve stejném intervalu také mezi hlavním nádražím a Uhříněvsí. Lidé mohou po Praze v rychlících cestovat na jízdenky pro pražskou integrovanou dopravu. 

Na území hlavního města je železniční doprava bez omezení, pouze se neobsluhuje zastávka Praha-Velká Chuchle. Výjimkou je zrušená příměstská železniční linka S8 z Prahy do Čerčan přes Vrané nad Vltavou. 

Pro automobilovou dopravu platí omezení a změny nejen v místech, kde bylo rozhodnuto o evakuaci. V souvislosti s posilováním povrchové hromadné dopravy je od Kobylis přes Jankovcovu, nádraží Holešovice, Argentinskou, Vltavskou, Florenc a po magistrále na Pražského povstání v místech, kde je to možné zřizován speciální pruh pro autobusy. 

Policisté navíc budou na vybraných dvou desítkách křižovatkách řídit dopravu tak, aby autobusům a tramvajím zajistili přednost. 

Řidiče čekají i další omezení, v noci byla například uzavřena Strakonická ulice od Pražského okruhu po Barrandovský most. Kvůli velké vodě byly uzavřeny na pravém břehu Vltavy v Modřanech také ulice Mezi Vodami, K Jezu a U Kina.


Tagy: mhd doprava metro Dopravní podnik hl.m. Prahy

Zdroje: ČTK