Potácející se ženě naměřili téměř pět promile!

- Aktuality autor: Danica Klein

Téměř pět promile alkoholu naměřili přerovští strážníci čtyřicetileté ženě, kterou našli na jedné z tamních ulic. Skončila na záchytné stanici.

Záchytná stanice (ilustrační foto)

Záchytná stanice (ilustrační foto),zdroj: isifa/Lidové noviny/VIKTOR CHLAD

Tento týden je to již podruhé, ve stejném zařízení strávila i předchozí noc. Strážníci kvůli ní zasahovali již několikrát, výše promile alkoholu v krvi je však podle nich zatím rekordní, řekl zástupce ředitele Městské policie Přerov Miroslav Komínek.

"Žena se ve značné opilosti povalovala na chodníku a nebyla schopna pohybu, ani ovládat některé tělesné funkce. Ačkoliv je tato osoba něžného pohlaví pravidelným klientem záchytky, většinou trvá několik dnů, než se tam vrátí," uvedl Komínek. 

V pondělí ji strážníci na záchytku odvezli s 3,8 promile alkoholu. O den později po jejím propuštění ji vezli na stejné místo znovu, tentokrát jí naměřili 4,7 promile. "Máme s ní poměrně velké zkušenosti, je to jedna z našich stálých zákaznic. Záznamy máme kvůli ní například i z 27. či 29. dubna. Někdy skončí v nemocnici, někdy na záchytce. V průměru mívá kolem 3,5 promile, tohle vypadá asi na rekord," doplnil Komínek. 

Podle lékaře z urgentního příjmu olomoucké fakultní nemocnice Vladislava Kutěje jde u čtyř promile již o těžkou opilost, případy jsou však podle něj velice individuální, každý má totiž odlišnou toleranci na alkohol.

Tagy: opilost promile záchytka

Zdroje: ČTK