Postup strážníků byl správný, na usvědčení Haška nejsou důkazy, zjistila inspekce

- Aktuality autor: red

Brněnská policie odložila případ údajného překročení povolené rychlosti služebního automobilu jihomoravského hejtmana Michala Haška (ČSSD), protože prý nemá dostatečný důkaz. V okamžiku, kdy strážníci 10. srpna zastavili auto, které řídil Haškův řidič, prý měli vadnou kameru.

Píše to dnes Mladá fronta Dnes. Podle ní případ v pondělí prověřovala policejní inspekce.

O tom, že Haškovo auto údajně překročilo rychlost na ulici Hlinky v Brně o 15 kilometrů v hodině, informovala média v sobotu. Brněnský deník Rovnost napsal, že strážníci případ neřešili, protože v něm seděl právě vlivný politik. A navíc se prý data o případu pokusili ze svého systému smazat. Hašek se proti tomu, že by v případu intervenoval, ohradil.

Policie chybu nenašla

Strážníci hejtmanova řidiče trestat nebudou a vysvětlují to tím, že nemají důkazy a záznam z kamery není kvalitní, píše MfD. "Materiál nešlo použít jako relevantní důkaz kvůli technickému stavu měřicího a záznamového zařízení. Jedná se o závadu objektivu kamery," řekl listu šéf brněnských strážníků Jaroslav Přikryl.

Postup brněnských strážníků při vyšetřování podle listu prověřovala policejní inspekce a žádnou chybu prý nenašla. "Nedošlo k pochybení zakročujících strážníků ani při projednávání přestupků. Šetřením také bylo zjištěno, že nedošlo k manipulaci s údaji v informačním systému," uvedla ve své zprávě inspekce.

Podle Přikryla je zjevné, že nikdo se záznamy nemohl manipulovat, protože se všechny informace zaznamenávají komplikovaným trojím způsobem. Foneticky do informačního systému městské policie, do radaru a do GPS vozidla, které měření provádí.

Tagy: doprava Brno auto

Zdroje: ČTK