Poslední potlesk pro Jaroslavu Adamovou (†87): Loučí se rodina a kolegové

- Aktuality autor: Danica Klein

Pražské Divadlo ABC je místem posledního rozloučení s herečkou Jaroslavou Adamovou, která zemřela 16. června ve věku 87 let. Hlediště bude pro veřejnost otevřeno od 10:30 hodin. Pak bude rakev převezena do strašnického krematoria, kam ji doprovodí členové rodiny a nejbližší přátelé. Obřad začne v 15:00 hodin.

Adamová na sebe za více než šest desítek let na profesionálním jevišti upozornila řadou charakterních rolí. V roce 1946 nastoupila do vinohradského divadla, poté vystřídala několik pražských scén a od roku 1956 působila v Divadle ABC, respektive Městských divadlech pražských. Právě tam se stala vedle Václava Vosky, Ireny Kačírkové a dalších na dlouhá léta hvězdou souboru. Nezapomenutelný je její herecký koncert s Janem Werichem v televizním snímku Kočár nejsvětější svátosti. V roce 2003 se objevila ve filmu Želary Ondřeje Trojana.

Pietní obřad, který připravují Městská divadla pražská, má připomenout celoživotní dráhu Jaroslavy Adamové, která na tomto jevišti naposledy excelovala v inscenacích Jezinky bezinky a Popel a pálenka. Za tu získala v roce 2001 cenu Divadelních novin.

Tagy: strasnice

Zdroje: ČTK