Poslanec VV: Náš kandidát do Senátu má pochybnou minulost

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Kandidát Věcí veřejných do Senátu a na starostu Petrovic na Blanensku Vladimír Paulík je v rozporu s etickým kodexem strany a údajně má pochybnou minulost. Řekl to v pátek poslanec VV za Jihomoravský kraj Michal Babák.

Babák připustil, že se stížnostmi na Paulíka už zabývalo krajské i celostátní vedení VV. Nekonalo ale prý proto, že nemělo konkrétní důkazy o jeho chybách. Podle neoficiálních informací vedení strany nechtělo, aby se případ problematického kandidáta otevřel před volbami. Vyjádření Paulíka zatím není k dispozici. 

Babák: Jsem z regionu, o Paulíkovi mám víc informací

"Vzhledem k tomu, že jsem z regionu a to prostředí znám, tak mám více informací o panu Paulíkovi, které jsou negativní, takže ano, z mého pohledu je to člověk, který je v rozporu s etickým kodexem. Nemáme ale, bohužel, nebo bohudík, nic racionálního pro to, abychom tuto kauzu otevřeli na radě Věcí veřejných," řekl Babák. 

Starosta Petrovic Paulík kandiduje za VV do Senátu v obvodu Brno-venkov. Zároveň je lídrem kandidátky do obecního zastupitelstva v Petrovicích. Dříve působil jako poslanec za Unii svobody.

V roce 2001 ho strana vyloučila ze svých řad kvůli údajné manipulaci s členskou základnou v domovské okresní organizaci na Blanensku. Paulík odmítl složit poslanecký mandát a vstoupil do ČSNS. 

Paulík měl zfalšovat zápis z jednání zastupitelstva

Babák dostal v minulých týdnech řadu stížností na Paulíka, mimo jiné kvůli tomu, že dříve údajně zfalšoval zápis z jednání zastupitelstva, aby mohl vydírat místní prodejnu. Anonymní stížnosti ho upozorňovaly také na to, že Paulík údajně machinacemi získával podpisy pod petici kvůli založení nové strany. 

"Rozhodli jsme se, že v tuto chvíli nebudeme na to reagovat zejména z toho důvodu, že jsou to anonymní věci. Také máme pocit, že to není nic racionálního," řekl Babák. "Počkáme, jestli se něco objeví, a samozřejmě necháme panu Paulíkovi i prostor, aby se obhájil před radou, a uvidíme, jak rozhodne rada," dodal.

Tagy: Senát ČR kandidát vv kodex poslanec

Zdroje: ČTK