Policistka z hospodářské kriminálky spáchala sebevraždu

- Aktuality autor: red

Přímo v budově pražského policejního ředitelství se předminulý týden zastřelila policistka z hospodářské kriminálky. Sebevraždu své podřízené dnešnímu vydání deníku Právo potvrdil šéf pražské policie Martin Červíček s tím, že se zastřelila služební zbraní. Policistka prý byla ve službě necelé tři roky.

"Na místě byl nalezen dopis na rozloučenou. V současné době případ šetří inspekce policie," řekl deníku Červíček. Podle zdroje Práva blízkého vyšetřování spáchala vyšetřovatelka sebevraždu ve věku devětadvaceti let a v dopise na rozloučenou si údajně stěžovala na šikanu od nadřízených. Červíček ani mluvčí inspekce Martina Lídlová se k tomu nechtěli vyjadřovat, píše Právo.

Lídlová potvrdila, že inspekce se událostí zabývá, jakékoli další podrobnosti ale sdělovat nebude. Šéf policejních odborů Milan Štěpánek deníku řekl, že za poslední dobu žádné stížnosti na chování nadřízených na pražské kriminálce nezaznamenal. Sebevraždy policistů ve službě jsou podle něj každopádně značně neobvyklé, za celou dobu své praxe si jich pamatuje jen několik.

V roce 2008 proti sobě namířil zbraň přímo ve služebně okresního ředitelství policista z Karlových Varů. I on přitom pracoval na oddělení hospodářské kriminality. Jen několik týdnů před ním se v Karlových Varech zastřelil z rodinných důvodů další z policistů.

Známý je případ někdejšího zástupce ředitele pražské policie Zdeňka Janíčka, který byl nalezen počátkem roku 2005 ve sklepě v místě svého bydliště v Praze 4. Byl oběšený a na sobě měl 29 bodných a řezných ran. I po opakovaném vyšetřování policie uzavřela celou věc jako sebevraždu, napsalo dnešní Právo.

Tagy: úmrtí policie sebevražda policistka

Zdroje: ČTK