Policisté rozehnali obří párty sezvanou přes Facebook

- Aktuality autor: red

Soukromou party, na kterou dorazilo několik stovek lidí a svolavatelce se vymkla z rukou, museli ve středu večer v Orlové na Karvinsku rozehnat policisté. Příchozím se ale domů nechtělo a chovali se agresivně. Na zasahující policisty začali házet kameny i dlažební kostky. Policie pět z nich zadržela. Dnes to řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Podle policie vše začalo na sociální síti. Přes ni žena pozvala lidi na večírek, který pořádala na pronajaté zahradě. Účast dokonce podmiňovala vstupným a na zahradě měla i stánek s prodejem alkoholu. Zájem o mejdan byl ale překvapivě velký. Na síti účast přislíbilo 2500 lidí, několik stovek pak dorazilo na místo. "Žena ale přestala situaci zvládat. Přiznala nám to už při našem příjezdu," řekla mluvčí.

Bigotní sousedé udavači, česká klasika

Policii na místo přivolali sousedé, kterým se nepovolený večírek nelíbil. Všichni hosté se totiž na zahradu nevešli a roztahovali se na okolních pozemcích. Navíc zablokovali cestu. "Lidé, kteří přijeli, začali dělat výtržnosti, rušili noční klid, blokovali komunikaci a začali být agresivní. K tomu nechyběla hlasitá hudební produkce," uvedla mluvčí.

Počet účastníků se dál zvyšoval. Proto byli na místo povoláni policisté ze speciální pořádkové jednotky. "Účastníci ale vůbec nereagovali na výzvu, aby prostor divoké party opustili. Naopak někteří začali být velmi agresivní. Na policisty začali házet kameny a dlažební kostky, převraceli kontejnery, rozbíjeli sklo, převraceli dopravní značky a vulgárně vyřvávali. Kámen zasáhl i policejního psa," řekla Viačková.

Policie chce nebohou ženu obvinit

Následné opakované potyčky si vyžádali pět zraněných policistů, které zasáhly kameny a dlažební kostky. S pouty na rukou skončil stejný počet lidí. Tři z nich putovali nejprve na záchytku. Podle dechové zkoušky měli v krvi víc než dvě promile alkoholu. Všichni jsou podezřelí z přestupku. "Neuposlechli výzvy úřední osoby a rušili noční klid," vyjmenovala mluvčí.

Před přestupkovou komisí pak skončí i žena, která nepovolenou akci svolala. "Měla dopředu přemýšlet, do jakých rozměrů může akce narůst," dodala mluvčí. Žena se hájila tím, že pozvala jen pár přátel. Její verzi vyvrací fakt, že prodávala vstupenky a občerstvení. 
Podobná událost se stala nedávno v Děčíně. Šestnáctiletý mladík na Facebooku zveřejnil pozvánku na party v domě svých rodičů, nečekal ovšem, že mu na ni přijde téměř 200 lidí. Sousedé přivolali policisty a akci nakonec rozpustil mladíkův otec, který dorazil domů.

Tagy: prázdniny zábava svinstvo náhoda policisté

Zdroje: ČTK