Policisté, pátrající po Anně, se vrátili do Troje. Mají podezřelého

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Desítky kriminalistů, vojenských policistů a psovodů od čtvrtečního rána opět prohledávají ulici Pod Písečnou v Praze, kde se před více než týdnem ztratila devítiletá Anna Janatková. Přivedla je sem výpověď podezřelého.

Muž je opakovaně vyslýchán. Mluvčí pražské policie Andrea Zoulová původně tvrdila, že nemůže komentovat důvody, které policii vedly k zahájení další rozsáhlé pátrací akce. "Místo propátráváme na základě indicií, které nás sem dovedly," uvedla pouze.

Podle serveru novinky.cz však policie zadržela podezřelého už ve středu večer a na základě jeho výpovědi se do Troje vrátila. Podle zdroje serveru podezřelý muž na jedné z věcí, které se po dívce našly, zanechal vzorek DNA - a ten k němu kriminalisty dovedl. Zatčený měl být již několikrát soudně trestán. Mluvčí Zoulová nakonec na dotaz iDnes informaci o zadrženém potvrdila: "Pátrání v oblasti probíhá i kvůli tomu, že jsme zadrželi muže, který by mohl stát za zmizením dívky."

Muž je nyní opět vyslýchán.  Mluvčí doplnila, že "má vazbu na lokalitu, kde se dívka ztratila". Policisté podle ní prohledávají vytipovaná místa a hledají i v kanalizaci.

Po Aničce pátrá i Interpol

Dívka byla naposledy spatřena 13. října odpoledne, ze školy šla obvyklou trasou společně se spolužačkami. V ulici Pod Písečnou se ale rozdělily a poté se stopa děvčete ztrácí. V Troji se našel jen batoh a láhev s pitím.

Až do neděle místo intenzivně prohledávalo téměř 800 policistů, zapojili se kynologové se speciálně vycvičenými psy i vrtulník s termovizí. Pátrání bylo zatím neúspěšné i v dalších krajích republiky. Zvláštní opatření přijala také cizinecká policie na letištích. Informace o pohřešované Anně předali policisté i do Schengenského informačního systému i Interpolu. 

Dívka měří asi 120 centimetrů a má blond vlasy. Na sobě měla tmavě šedou zimní bundu, mohla být ale oblečena jen v červeném svetru s tříčtvrtečním rukávem. Pod ním měla žluté triko s krátkým rukávem. Na sobě také zřejmě měla fialovočernou šálu, dále tmavě modré džíny s červenobílým páskem a fialovou čepici s kšiltem. Obuty měla černé boty.

Tagy: policie pátrání

Zdroje: ČTK