Policisté odhalili ve Zlínském kraji nalévání alkoholu mladistvým

- Aktuality autor: red

Na více než 50 případů nalévání alkoholu mladistvým narazili policisté při kontrolách restaurací a diskoték ve Zlínském kraji.

Například patnáctiletému chlapci policisté naměřili dvě promile alkoholu. Účastníci akce navíc objevili na diskotékách v regionu pančovaný alkohol, řekla krajská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Nejmladšímu chlapci bylo patnáct let

Policisté našli podle ní opilé mladistvé například na diskotéce v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku. Na další nalévání alkoholu dětem narazili v provozovnách ve Zlíně a na Uherskohradišťsku. "Nejmladší z kontrolovaných na diskotéce v Bystřici pod Hostýnem, teprve patnáctiletý chlapec, nadýchal zároveň nejvyšší hladinu alkoholu, celé dvě promile," uvedla mluvčí.

Společně s policií navštívili diskotéku v Bystřici pod Hostýnem pracovníci celní správy, České obchodní inspekce a hasiči. "Měli jsme totiž informace, že se zde prodává pančovaný alkohol. To se bohužel potvrdilo. Celní správa zde zajistila lihoviny neznámého původu. Patnáct litrů neznámé tekutiny bylo v láhvích popsaných jako Vodka nebo Tuzemák, zbytek lihoviny se našel v plastikovém šestilitrovém barelu," řekla Bartíková.

Tagy: alkohol opilost mladistvi

Zdroje: ČTK