Policisté na filmovém festivalu budou pomáhat, chránit a radit

- Aktuality autor: Petr Kubec

Již tento pátek vypukne v Karlových Varech 49. ročník mezinárodního filmového festivalu a na tamní policisty a strážníky čeká speciální úkol. Vedle běžného dohledu nad pořádkem budou nově také informovat návštěvníky festivalu v mobilních informačních centrech.

Mezinárodní Filmový Festival Karlovy Vary (ilustrační foto)

Mezinárodní Filmový Festival Karlovy Vary (ilustrační foto),zdroj: Profimedia.cz

"Podobně jako v předchozích letech budeme mít mobilní služebnu spolu s policií, kde bude i tlumočník, takže se na nás mohou obrátit i cizinci. Mobilní služebny budou jak v obchodně správním, tak i lázeňském území. Největší nasazení bude tradičně při zahájení a ukončení festivalu, kdy budeme zabezpečovat například i přesun VIP hostů," uvedl velitel Městské policie Karlovy Vary Marcel Vlasák.

Podle krajského policejního mluvčího Pavla Valenty budou společná mobilní centra v provozu vždy od 10:00 do 19:00. "Společná hlídka se bude pohybovat v lokalitách pěší třída T. G. Masaryka, hotel Thermal a Divadelní náměstí, kde může okamžitě reagovat na různá oznámení od návštěvníků. Tak jako každým rokem jde zejména o pomoc při orientaci ve městě nebo při kapesních krádežích a dalších nepříjemnostech," popsal Valenta. Jak dodal, mezi návštěvníky se budou pohybovat kriminalisté, policejní hlídky pořádkové i dopravní policie.

Na případné kapesní zloděje se zaměří i strážníci v terénu. Podle Vlasáka místní kapsáře strážníci většinou znají, a tak je dokážou vytlačit z centra. Strážníci i policisté ale hlavně radí, aby si návštěvníci festivalu dávali na své věci pozor a nenechávali je bez dozoru.

Asi nejvíc práce strážníkům ale přibude v oblasti dopravy a parkování. Už tak omezené možnosti parkování v centru města se v době festivalu ještě zhorší. Podle Vlasáka tak sice mohou být k některým drobným přestupkům řidičů strážníci tolerantnější, ale vážnější prohřešky, jako je parkování na chodníku, jízda v protisměru v jednosměrné ulici a podobně, budou trestat.

Tagy: policie filmový festival Mezinárodní Filmový Festival Karlovy Vary

Zdroje: ČTK