Policisté dále prohledávají břehy Vltavy v místech nálezu části těl

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Na 40 policistů od dnešního rána pokračovalo v prohledávání břehů Vltavy v souvislosti s nálezy částí lidského těla. Zatím není jasné, jestli jde o muže, nebo ženu, ani zda jde o jediného člověka, řekla policejní mluvčí Hana Jeřábková. Dnes i v sobotu policisté nic nenašli. Od středy do pátku se postupně objevily části nohy, trupu, ruky a blíže neurčený nález v igelitovém pytli, celkem šest pozůstatků lidského těla. 

Pátrání (ilustrační foto)

Pátrání (ilustrační foto),zdroj: Isifa.com

Do pátrání byli od 08:00 do 18:00 nasazeni policisté ze speciální pořádkové jednotky, psovodi a poříční oddíl. Zatímco v předchozích dnech prohledávali levý břeh, dnes propátrávali oba břehy, a to jak proti proudu, tak i po proudu. "V následujících dnech se budeme zaměřovat na oblast Troji. Budeme pátrat mezi odstavenými loděmi a ve slepých ramenech Vltavy," uvedla mluvčí. 

Dodala, že všechny nalezené části nyní zkoumají experti na genetiku a antropologii. Výsledky by měli kriminalisté znát zhruba v polovině následujícího týdne. Určí pohlaví a zjistí, jestli jednotlivé části patří jednomu člověku, nebo jsou to části více lidí. 

Zatím posledním nálezem je torzo zabalené v igelitovém vaku, který policisté vylovili z řeky v pátek odpoledne. Předtím objevili pátrači také část nohy a před polednem ruku, a to nedaleko Barrandovského mostu na levém břehu Vltavy naproti kempu Kotva. 

Jako první byla ve středu u veslařského klubu u Strakonické ulice nalezena část nohy. Ve čtvrtek po poledni byli policisté přivoláni k Barrandovskému mostu, kde na smíchovské straně Vltavy leželo torzo těla. V podvečer pak při prohledávání okolí našli igelitový pytel s další částí lidského těla. 

Tagy: Vltava nález těla

Zdroje: ČTK