Policista zastřelil vozíčkáře. Ohrožoval ho perem

- Aktuality autor: Danica Klein

VIDEO. Jednorukého a jednonohého muže na invalidním vozíku zastřelil policista v americkém Houstonu. Šlo prý o sebeobranu - invalida policistovi vyhrožoval a agresivně mával kovovým předmětem. Jak se nakonec ukázalo, bylo to psací pero. 

Místo činu

Místo činu,zdroj: news.com

Policii zavolal správce domu v sobotu nad ránem s tím, že invalidní muž tropí výtržnosti. V jeho bytě bylo podle mluvčí houstonské policie Jodi Silvaové několik osob. Invalida na přivolané policisty najížděl vozíkem, hrozil jim a snažil se jednoho z nich bodnout. Na jejich výzvy ke klidu vůbec nereagoval. 

"V tom okamžiku policista nevěděl, že kovový předmět, kterým se muž oháněl, je pero," řekla Silvaová agentuře AP. "Ve strachu o svou i kolegovu bezpečnost proto tasil zbraň." 


Postaven mimo službu na tři dny

Vlastník bytového komplexu John García řekl listu Houston Chronicle, že zastřelený nájemník bydlel v jeho domě asi 18 měsíců. Řekl mu prý, že přišel o nohu nad kolenem a celou jednu paži, když ho zachytil vlak. Podle Garcíi invalida trpěl také duševní poruchou. "Občas trochu vyváděl, stačilo si toho jen nevšímat," řekl. 

Podle policejní mluvčí sloužil policista Matthew Jacob Marin u policie pět let. Po sobotním incidentu byl okamžitě na tři dny postaven mimo službu, což je standardní postup v případech, kdy policista použije zbraň. 

Už v roce 2009 zastřelil Marin podezřelou osobu, když byl přivolán k případu muže, který ubodal svého souseda. Když pachatel odmítl zahodit nůž, vystřelil na něj. 

Tagy: smrt Amerika pero

Zdroje: ČTK