Policista z Plzně zavraždil svou ženu a nyní je na útěku. Může být ozbrojený

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 28. 8. 2013 15:42) - Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Policie hledá nebezpečného pachatele, jde o pětatřicetiletého policistu z Plzně. Miloš Babyka pravděpodobně zabil svou manželku, je na útěku, může být ozbrojený. ČTK to dnes řekla Radka Sandorová z Generální inspekce bezpečnostní sborů. Muž zřejmě ženu pobodal. 
    

Pátrání policie (ilustrační foto)

Pátrání policie (ilustrační foto),zdroj: Isifa.com

"Může být ozbrojen a i nadále je schopen násilného jednání, z tohoto důvodu se v žádném případě nepokoušejte pachatele zadržet sami," varovala inspekce občany. Žádá je ale o případné informace, volat lidé mohou na telefonní číslo 974 839 734, na linku 158 nebo se mohou obrátit i na nejbližší policejní hlídku. 

Sandorová odmítla uvést, jakým způsobem pachatel čin provedl, žena ale zemřela. Mluvčí krajské záchranky Lenka Ptáčková ale řekla, že záchranáři dnes v Plzni nevyjížděli ke střelnému zranění. Zasahovali však před polednem u případu pobodané ženy, kterou převezli do fakultní nemocnice. Bylo to v Sokolovské ulici na plzeňském sídlišti Lochotín. Mluvčí nemocnice Gabriela Levorová potvrdila, že pobodaná žena byla přijata do nemocnice v kritickém stavu a krátce nato zemřela. Podle zatím neověřených informací ležela napadená před bytem, kde ji našli sousedé. 

Generální inspekce vyšetřuje také případ z Ústí nad Labem, kde byli na začátku srpna nalezení mrtví manželé, kteří pracovali u policie. Policista podlehl střelném zranění, příčinu smrti jeho ženy policie nezveřejnila. 

Tagy: úkladná vražda policejní pátrání

Zdroje: ČTK