Policii přivedl na stopu násilného činu toulavý medvěd

- Aktuality autor: Nikola Velvarská

Rakouskou policii přivedl k oběti násilného činu hledaný medvěd, který se delší dobu pohybuje se svým bratrem v rakousko-švýcarském pohraničí.

Hnědá šelma označovaná jako M13 se nechtěně stala pomocníkem policie, když policisté během pátrání po ní našli lidskou mrtvolu. Podle policie jde jednoznačně o oběť násilného činu a samotný medvěd nepatří mezi podezřelé, informovala agentura DPA.

M13 si vysloužil přezdívku "komisař Medvěd" odkazující na seriálového policejního psa "Komisaře Rexe". "Pro medvěda platí presumpce neviny," řekl dnes Walter Rupp z tyrolské zemské policie.

Zhruba dva a půl roku staří medvědí bratři M13 a M12se několik týdnů potulují v trojmezí Rakouska, Švýcarska a Itálie. Spolu s M14, kterého před týdnem přejelo auto, pocházejí z projektu cíleného vypuštění medvědů do volné přírody v severní Itálii.

Projekt se však příliš nepovedl, protože zvířata při náhodných setkáních s lidmi nejsou patřičně plachá a musejí být odháněna s pomocí pyrotechniky nebo gumových projektilů. Místní sedláci své ohrady obehnali elektrickými ploty.

Tagy: policie Rakousko medved

Zdroje: ČTK