Policie zatkla podvodníka, měl připravit cizince o 120 milionů

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Protikorupční policie zadržela v Ratajích nad Sázavou na Kutnohorsku Brita obviněného z podvodů za více než 120 milionů korun. Od roku 2008 byl stíhán jako uprchlý.

Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 ho vzala do vazby, aby se dále nemohl vyhýbat trestnímu stíhání nebo případnému vězení, uvedl na policejních webových stránkách mluvčí útvaru Roman Skřepek. 

Čtyřiašedesátiletý muž byl v srpnu 2008 obviněn z toho, že pod příslibem zhodnocení prostředků investováním na českém realitním trhu vylákal od občanů Japonska, Nového Zélandu, Švýcarska, Austrálie, Francie, Singapuru, Peru, Skotska, Velké Británie, Venezuely, Německa, Bruneje, Kanady, Nepálu, Malajsie a Nigérie částku převyšující 120 milionů korun. 

Dva roky usilovného pátrání v ČR

Muž byl stíhán jako uprchlý, Obvodní soud pro Prahu 1 na něho vydal příkaz k zatčení. Policisté podle Skřepka dva roky usilovně pátrali po místě jeho pobytu, neboť bylo pravděpodobné, že stále pobývá v České republice.

"Jakmile bylo zjištěno, kde se zdržuje, byla provedena blesková akce, která skončila jeho zatčením," dodal. Kriminalisté muže zadrželi v úterý časně ráno v chatové oblasti v Ratajích nad Sázavou.

Tagy: policie miliony zatčení podvodník

Zdroje: ČTK