Policie zapomněla na vězně. Musel strávit 5 dnů v cele bez jídla a pil vlastní moč

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Pět dní bez jídla a vody musel strávit americký vysokoškolák, kterého policisté zapomněli propustit z cely předběžného zadržení. Čtyřiadvacetiletý Daniel Chong ze San Diega byl zatčen pro podezření z přechovávání drog, ale agenti americké Agentury pro potírání narkotik (DEA) ho zapomněli z vyšetřovací vazby pustit. Nebožák v cele pil vlastní moč.

Chong, student strojní fakulty Kalifornské univerzity v San Diegu, se dostal do problémů při razii DEA proti překupníkům drog na soukromé party nedaleko vysokoškolských kolejí. Při akci bylo údajně zajištěno devět lidí s 18.000 tablet extáze a dalšími narkotiky, ale i se zbraněmi. Chonga umístili do cely ve vězení Kearny Mesa a slíbili mu, že ho po výslechu pustí.

V cele bez oken o rozměrech půldruhého na tři metry ale zůstal pět dní bez vody a bez jídla. Křičel, plakal, zoufale bušil do dveří, ale brzy pochopil, že všechno je marné. Policisté ho objevili náhodou. V prohlášení pro média přiznali, že na zadrženého zapomněli. Držení drog se u Chonga nepotvrdilo.

"Musel jsem pít vlastní moč. Dělal jsem prostě, co se dalo, abych přežil," řekl dnes Chong severu U-T San Diego. Jediným jeho "pokrmem" bylo rozdrcené sklo z vlastních slunečních brýlí a několik gramů pervitinu, který našel na podlaze cely.

Do nemocnice byl Chong přepraven ve stavu silné dehydratace, v péči lékařů byl pět dní. Nyní proti svým věznitelům připravuje žalobu.

Tagy: vazba policisté propusteni zatčení vězeň

Zdroje: ČTK