Policie zadržela Pakistánského teroristu, který u nás rafinovaně požádal o azyl

- Aktuality autor: Jan Janula

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) v uplynulém týdnu zadrželi Pákistánce, na něhož byl vydán mezinárodní zatykač pro podezření z vraždy a terorismu, uvedl v ČT ministr vnitra Jan Kubice. Podle něj žádal v Česku o azyl a nyní je ve vydávací vazbě.

"Pákistánec je člověk, který žádal v Česku o azyl. Policie a orgány činné v trestním řízení zjistily, že na něj byl Pákistánem vydán mezinárodní zatykač," uvedl Kubice. Pákistán podle něj dosud nepožádal Českou republiku o vydání zadrženého muže.

Žádost  o vydání zatím nedorazila

"Zatím nepřišla žádost o vydání do Pákistánu. Máme pouze mezinárodní zatykač, kde je ten člověk podezřelý z vraždy a terorismu," dodal Kubice.

Česká policie tento týden oznámila, že obvinila pět lidí podezřelých z podpory terorismu, zejména na území severního Kavkazu. Zajišťovali pro teroristy údajně falešné doklady, případně i zbraně a výbušniny.

Výnosy z padělaných dokladů poté putovaly do Dagestánu a byly určeny na podporu teroristického hnutí Džamaat Šariat.

U nás to je první případ, kdy policie použila ustanovení zákona, které postihuje podporu terorismu. Kubice ale vyloučil, že by zadržení Pákistánce souviselo s tímto případem.

Tagy: policie terorismus

Zdroje: ČTK