Policie zadržela opilé duo - Matka a nezletilý syn spolu na tahu!

- Aktuality autor: Michal Polák

V pražském baru v noci na čtvrtek se opíjela matka s nezletilým synem. Při kontrole podávání alkoholu osobám mladším 18 let pak žena napadla zasahující policisty. Uvedl to dnes na policejním webu mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Během kontrol policisté našli celkem deset opilých nezletilých, z nichž jeden měl v krvi dokonce téměř dvě promile alkoholu.

"Ve chvíli, kdy policisté kontrolovali jednu mladistvou osobu, u které zjistili více než jedno promile alkoholu, je napadla žena sedící u vedlejšího stolu. Útočnici dokonce museli zpacifikovat za pomoci donucovacích prostředků. Zjistili, že se jedná o matku právě kontrolovaného mladistvého, která byla rovněž notně podroušená," popisoval situaci Hulan.

Žena skončila na policejní služebně, kde jí vyšetřovatel sdělil obvinění hned z několika trestných činů. Za násilí proti orgánu veřejné moci a ohrožování výchovy dítěte jí hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Tři desítky pražských policistů zkontrolovaly během osmihodinové akce 13 různých barů, heren a diskoték v oblasti Žižkova, Kobylis, Bohnic a Kyjí. Dva nezletilé s naměřenými hodnotami 1,46 a 1,94 promile alkoholu v krvi museli nechat odvézt do nemocnice a zbylých osm podnapilých nezletilců předali ve spolupráci s pracovníky odboru ochrany dětí jejich zákonným zástupcům.

Tagy: alkohol policie

Zdroje: ČTK